Skąd brać książki za darmo? Wielka Wymiana Książkowa.

Optymalizacja kosztów i czasu to tematy, które bardzo intrygują studentów. No to przychodzę dzisiaj ze sposobem na to, jak zaoszczędzić na książkach oraz zyskać wiedzę i rozrywkę na free. A sposobem tym jest Wielka Wymiana Książkowa, akcja stworzona przez Dagmarę Magdę. Doczekała się już 4. edycji i powiem szczerze, że wcześniej zastanawiałam się nad wzięciem udziału w tej zabawie, ale dopiero teraz przekonał mnie do tego mail od Dagmary.

Książkami wymieniacie się ze mną, z innymi blogerami lub z innymi uczestnikami akcji. Podsyłajcie mi swoje propozycje w komentarzach pod tym postem lub w wiadomości na Facebooku. Wszystkie paczki będę wysyłać po zakończonej akcji, czyli po 10.10.2017. Jeżeli chcecie przejrzeć więcej książek innych osób to zapraszam Was na stronę wydarzenia o tutaj.

 Nim przejdę do opisu książek muszę jeszcze napisać, że jestem na siebie bardzo zła, bo zepsułam zdjęcia. Niestety wyprowadziłam się z domu i książki tam zostały (wrócę za tydzień i je wyślę). Miałam prosty wybór. Albo wrzucam to co, ma, albo nie wrzucam nic. Obiecałam już Dagmarze, że wezmę udział w akcji, a do tego uznałam, że po prostu chętnie poczytałabym coś nowego! Wybaczcie mi więc jakość zdjęć, brak lustrzanki i podwiniętą okleinę, która udaje drewno. 😀 Po prostu skoncentrujcie się na książkach.

Dziki Seks – o zwyczajach seksualnych zwierząt. Oprócz wielu ciekawostek, dała mi nowy pogląd na sprawę monogamii wśród ludzi, która na pewno nie jest naturalna, ale wynika z piękna i siły naszej duchowości. To, że jesteś tylko z jedną osobą, bo to czujesz, bo chcesz pokazać jej, że jest wyjątkowa, sprawia, że jesteś wyjątkowy na tym świecie. Z drugiej strony pozwala to lepiej zrozumieć tych, którzy w monogamii wytrzymać nie potrafią, bo więzi ich stworzona przez społeczeństwo norma.

Marilyn. Żyć i umrzeć z miłości. – Bardzo wciągająca biografia, która pokazuje Marilyn nie tylko z tej gwiazdorskiej, błyszczącej i seksownej strony, ale także z tej ludzkiej, w jej przypadku bardzo smutnej. Płakałam!

Władca Marionetek – wygrałam kiedyś tę książkę, ale już nie pamiętam, jakie były moje odczucia po jej przeczytaniu.

Terry Pratchett Humor i Mądrość Świata Dysku – dla miłośników fantasy. Kolejne uniwersum podobne do tego z Hobbita. Książka jest zbiorem najzabawniejszych cytatów z tego świata.

Spokojny Umysł – Niezwykła powieść o wyzwaniach, które stawia wojna i uczuciach, które zabija.
Dzieło jednego z czołowych współczesnych tureckich powieściopisarzy. – Cytat z lubimyczytac.pl, ponieważ nie znam tej książki, należy ona do mojej siostry.

Dziewczyna z Pociągu – nie mogłam oderwać się od tej książki. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji jej przeczytać i nie widział filmu, to polecam tak gorąco, jak gorące są kluski wyjęte z wody.

Przewodnik po Barcelonie – W tekście o tym, jak tanio zwiedzić Barcelonę pisałam, że inwestycja w dobry przewodnik, to dla mnie podstawa, bo pozwala zaoszczędzić sporo kasy na źle wybranych knajpach, nieodpowiednim doborze biletów i nieciekawych muzeach. Byłam wściekła, gdy Oskar wydał 60 PLN na ten przewodnik, a potem uznałam, że to najlepiej zainwestowane pieniądze podczas tej podróży. Teraz chciałabym, żeby książka z mapą miasta przydała się komuś innemu. Tylko jedna uwaga! Paczkę będę mogła wysłać dopiero na początku listopada, ponieważ wcześniej chcę go jeszcze pożyczyć przyjaciółce, która pod koniec października leci do Barcelony. Możemy umówić się na wymianę, ale wysłać do siebie książki za miesiąc.

Rosyjski w miesiąc – z tą książeczką szybko opanowałam cyrylicę i podstawowe zwroty. Oczywiście już tego nie pamiętam, bo nie ćwiczyłam, ale seria z PONSa zasługuje na uwagę. Na pewno mają najlepszy słownik internetowy. Tylko z niego można korzystać, żaden google translate!

Bloger – jeszcze w folii! Mam dwa egzemplarze, dlatego za ten chętnie się wymienię.

Trafny Wybór – pierwsza powieść J. K. Rowling po Harrym Potterze. Zupełnie inny klimat.

Bądź Paryżanką, gdziekolwiek jesteś – paryski szyk, paryskie podejście do życia, paryska miłość. Nie mogę nadziwić się temu, jak inne nacje potrafią obrócić ewidentne wady w zalety. Palenie papierosów, zdrady, beztroskie podejście do wychowywania dzieci i spędzania z nimi czasu. W tej książce to szczyt elegancji. Polecam, bo zmienia sposób w jaki patrzymy na własny kraj.

Kącik niemiecki, dla osób, które uczą się tego języka. Czytanie książek w języku obcym pozwala nam się z nim oswoić i nabrać pewnej płynności w rozumieniu tego języka. Jest to bardzo ważny element podczas nauki, którego szkoda pomijać, jest przecież tak fajny!

Książki sfotografowałam wg. Poziomu trudności.

Ich schenk dir eine Geschichte. – Pierwsza z nich to opowiastki dla dzieci. Dostałam ją w liceum i myślę, że jest idealna na poziom B1. Rozwijająca, ale nie za łatwa.

Ich knall euch ab. – opowiada o ataku ucznia na szkołę z pistoletem w ręce. To moja ulubiona książka z tych 4. Trzyma w napięciu, świetnie pokazuje, co dzieje się w głowie tego człowieka. Bardzo polecam!

Schwindel frei – powieść modowa.

Młoda poezja niemiecka – dla germanistów lub miłośników liryki.

Duchowe życie zwierząt – wersji o drzewach słuchałam w postaci audiobooka i mnie zachwyciła. Patrzę teraz na drzewa zupełnie z innej perspektywy i cały czas mam masę anegdotek w głowie, które rozdaję na każdym rogu. Podobnie jest z właśnie z Duchowym życiem zwierząt. Zresztą, jeżeli interesują Cię te klimaty, to jeszcze więcej intrygujących ciekawostek ma w sobie Dziki Seks, który po prostu powalił mnie na łopatki.

Tak jak pisałam powyżej, odzywajcie się w komentarzach, tak będzie mi najwygodniej i proponujcie swoje książki. Jeżeli ktoś z jakichś powodów nie chce tutaj pisać, no to zawsze można odezwać się w wiadomości prywatnej na Facebooku.

PS Studenci pierwszego roku wciąż mogą pobierać za darmo Elementarz Studenta, z podstawowymi informacjami na temat studiowania. 🙂

Do następnego czytania!

Ania

48 Responses

      1. Niestety tylko ta książka mnie zainteresowała.. A może siostra chciałaby Audrey w domu? Poszukam jeszcze coś po południu i się odezwę.

  1. Cześć,
    wprawdzie nie jestem blogerką, ale dzięki uprzejmości znajomego mogłam zamieścić gościnnie swoje ogłoszenie z listą książek, więc zapraszam pod poniższy link 🙂
    http://dziennik.artystyczny-margines.pl/iv-edycja-wielkiej-wymiany-ksiazkowej-przeczytaj-podaj-dalej/

    Zdecydowałam się jeszcze dorzucić do powyższej listy: Janusza L. Wiśniewskiego „Samotność w sieci”, „Panny z wilka + Brzeziny” Jarosława Iwaszkiewicza, „Sól ziemi” Józefa Wittlina (to taki polski Szwejk ;)), Deana Koontza „Intensywność” i Izabelę Sowę w zestawie: „Herbatniki z jagodami”, „Cierpkość wiśni”, „Smak świeżych malin”.
    Trochę te książki u mnie już poprzebierane, ale znajdziesz coś jeszcze dla siebie u mnie za Marilyn?

  2. Kurcze, wymieniałabym się, ale chwilowo do domu rodzinnego nie wrócę jeszcze przez miesiąc, a tam mam wszystkie książki, które chciałabym puścić w świat. W Poznaniu mam tylko te ukochane, których nie oddam, i naukowe, które raczej mało kto doceni, plus różne dziwadła zbierane po regałach „na wymianę” w całym Poznaniu. To fajna akcja, ale raczej jak ma się nowe i poczytne książki, a nie podręcznik do gier hazardowych albo powieść dla dzieci wydaną po niemiecku frakturą 😀

  3. Witaj! Zainteresowałaś mnie „Duchowym życiem zwierząt” i zaintrygowałaś „Dzikim seksem” 🙂 W ogóle podoba mi się jak piszesz o książkach! 🙂 Jeśli któraś z wymienionych pozycji Cię zainteresuje chętnie się wymienię za „Duchowe życie zwierząt” 🙂

    1,”Sztuka wojny.” Sun Tzu, Sun Pin. Stan bdb

    2. „Powroty nad rozlewiskiem” Małgorzata Kalicińska. Stan bdb

    3. „Więzień nieba” Carlos Ruiz Zafon. Stan db

    4. „Plaster miodu” Adam Szustak. Stan bdb

    5. „Wiele demonów” Jerzy Pilch. Stan bdb.

    6. „Dowód” Eben Alexander Stan bdb.

    7. „Trucicielka” Eric-Emmanuel Schmitt. Stan kiepski, ale można spokojnie czytać, książka z dedykacją, wyrwaną jedną (pustą) stroną, delikatnie pognieciona. Mogę dodać gratis 🙂

    8. „Motyl” Lisa Genowa. Stan bdb- (normalne ślady przeczytania przez kilka osób)

    9. „Chustka” Joanna Sałyga Stan bdb -(normalne ślady przeczytania przez kilka osób)
    10. „Kiedy byłem dziełem sztuki” E.E. Schmitt

    Zapraszam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *