ABC KAPELUSZ DIY

inspiracja stylowi.pl
Oj sto lat nie było na tym blogu DIY, a przecież chciałam je wprowadzić jako stały element. Ale nie miejcie mi tego za złe, bo tak naprawdę już od bardzo dawna nie zrobiłam nic własnoręcznie. Na szczęście nadrabiam braki i mam już nawet drugie DIY dla Was w zapasie. Post ten odnosi się do ostatniej stylizacji opublikowanej na blogu, którą znajdziecie TUTAJ. Takie tam czarno białe legginsy no i kapelusz 🙂 No właśnie kapelusz. Na ten piękny wiosenny czas moim zdaniem warto nosić kapelusze, bo  ożywiają one stylizację i wyróżniają Cię spośród tłumu. Przed znalezieniem zdjęcia kapelusza, widziałam też sukienkę z kokardą zrobioną z metra krawieckiego i już wtedy uznałam ją za niezwykle kreatywną i pomysłową. Użycie tego niepozornie zwyczajnego elementu codziennej fuchy krawca zaskoczyło mnie. Niestety dzisiaj nie umiałam doszukać się tego zdjęcia, może wy kojarzycie z jakiego to było pokazu ? Jeśli tak to napiszcie proszę, a ja przechodzę do kapeluszowego DIY.
Użyłam :
 
1. kapelusz ( Bałam się, że długo nie znajdę w sh zwykłego czarnego kapelusza, ale na szczęście nie musiałam długo czekać. 7 zł.)
2. metr krawiecki
3. nici i igły
 
Filozofii dużej w tym nie ma, dlatego tym bardziej cieszę się, że w tak prosty sposób można stworzyć coś oryginalnego, niepowtarzalnego.
 
A. Obwinęłam metr krawiecki wokół kapelusza i odmierzyłam z 2 cm więcej niż wydawałoby się, że potrzeba. Kiedy założyłam kapelusz na głowę, rozciągnął się i gdyby miarka ucięta była na styk, mogłoby jej nie starczyć.
 

 

B. Po obcięciu miarki, przyszyłam jej koniec ( w miejscu obcięcia) do kapelusza.

 

C. Obwinęłam metrem krawieckim cały kapelusz i przykleiłam końcówkę taśmą klejącą dwustronną. Możecie przyszyć końcówkę, ale tak aby miarka na niezałożonym kapeluszu była luźna, bo inaczej nie założycie kapelusza na głowę, bądź rozerwiecie szew.

Możecie także zajrzeć TUTAJ do wpisu z całą stylizacją.
 
A teraz Was żegnam i życzę miłego kapeluszowania 🙂
 
BLUE KANGAROO
 
 

6 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *