Wyjdź ze swojej strefy komfortu! #1 ale po co?

Cześć!
Pewnie nie raz słyszałeś zdanie, że zmiany są dobre. Ja osobiście wiem, że wychodzenie poza strefę komfortu jest mega ważną rzeczą, ale jakoś przy trudach dnia często o tym zapominam. Myślę więc, że jeśli będę miała motywację : co poniedziałek post o wykraczaniu poza strefę komfortu to razem z Wami częściej będę poszerzać moją comfort zone (czyli zbiór wszelkich przyzwyczajeń, rytułałów i norm do których jesteśmy przywiązani i z którymi czujemy się bezpiecznie). Dlaczego chcę to robić?
 
Opuszczając strefę komfortu czynisz swoje życie ciekawszym. przyzwyczajasz się do zmian. Widzisz, że nie są one złe, że urozmaicają życie. Przestajesz się ich bać.
 
 
 
Tracąc strach stajesz się bardziej pewny siebie.
 
 
Pewność siebie pozwala Ci więcej osiągnąć, masz więcej odwagi by się wybić. Nie boisz się powiedzieć i zrobić tego co pomyślałeś.
 
 
Osiągasz większe sukcesy, więcej doświadczasz w życiu.
 
 
Jesteś szczęśliwym człowiekiem.
 
 A wszystko to zaczyna się już teraz od małych, symbolicznych kroczków. To proste! co tydzień będę proponowała Ci jedno zadanie, którego spełnienie poszerzy Twoją strefę komfortu i sprawi, że Twoje życie stanie się ciekawsze. A oto pierwsze zadanie:
 
Do napisania tego postu zainspirował mnie mój wczorajszy wpis o tym dlaczego warto życzyć innym miłego dnia.  Na końcu wpisu dodałam zadanie, które będzie również pierwszym zadaniem z tej serii. Zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu, będziesz dokładnie wiedział, o co chodzi z dzisiejszym wyzwaniem. Jeśli więc nie praktykujesz „miłego dnia” na co dzień, to dzisiejsze wyzwanie będzie polegało, na życzeniu „miłego dnia” przez tydzień, każdej kasjerce w sklepie, na poczcie w urzędzie i innych miejscach, gdzie masz bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Natomiast jeśli już praktykujesz ten zwyczaj, to mam dla Ciebie trudniejsze zadanie. Pożycz „miłego dnia” obcej osobie na ulicy. Nie bój się! na pewno Cię miło zapamięta 😉
Koniecznie pochwal mi się swoimi osiągnięciami!
do następnego czytania i miłego wieczoru 😉
Ania
Fajny wpis? Wyjdź ze swojej strefy komfortu i daj lajka 😉

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *