Jak wybrać ubrania na sprzedaż?

jak wybrać ubrania na sprzedaż
Hej! W trakcie pisania tekstu o tym, jak skutecznie sprzedawać ciuchy w internecie, pojawiła się w mojej głowie kwestia wyboru ubrań na sprzedaż. Nie chciałam jeszcze bardziej rozszerzać tamtego wpisu, więc postanowiłam zrobić na ten temat osobną notkę. No tak, sama nie raz była w tej ciężkiej sytuacji i nie wiedziałam, czy dana rzecz mi się jeszcze przyda, czy będę ją jeszcze nosić. Do niektórych ubrań mamy sentyment i myślimy sobie „może to jeszcze kiedyś założę”. Jeśli jest Ci trudno zacisnąć zęby i zdecydować o losie swoich ubrań, to te proste triki pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Sposób 1

Za każdym razem, gdy wyciągniesz jakiś wieszak z szafy, odłóż go haczykiem w drugim kierunku niż pozostałe, po miesiącu będziesz wiedziała w czym chodzisz a w czym nie.

 

Sposób 2

Powieś na wieszakach wstążeczki, kiedy będziesz ściągać jakieś ubranie z wieszaka ściągaj je wraz z wstążeczką. Po miesiącu lub dwóch, zależy jaki czas sobie narzucisz, będziesz wiedziała, co należy sprzedać.

 

Sposób 3

Nie wszystkie ubrania trzymamy na wieszakach. Ciuchy, które wyciągasz z szuflad czy półek oznaczaj kropeczką na metce. Analogicznie do wcześniejszych sposobów, po upływie określonego czasu będziesz wiedziała, co zostawić w szafie.

 

Sposób 4

Przydatny, jeśli chcesz szybko sprzedać ubrania. Kiedy wahasz się przy danej rzeczy załóż ją dzisiaj, albo jutro i spróbuj zestawić. Jeśli nic Ci się nie podoba, lub nie masz pomysłu, sprzedaj to. A jeśli założyłaś dane ubranie i źle się w nim czujesz, to także je sprzedaj.

 

Sposób 5

Jeśli czujesz ogromny sentyment do jakiejś rzeczy, ale w sumie to wiesz, że nie będziesz w niej chodzić i nie chcesz zamienić się w chomika, to możesz wystawić tę rzecz i obiecać sobie, że sprzedasz ją tylko po wysokiej cenie. Ja tak robię i nie raz się zdziwiłam, że ktoś chciał kupić moje ubrania mimo wygórowanej stawki. Rozstanie nie jest tak bolesne, jeśli zostanie odpowiednio wynagrodzone. 🙂

 

5

 

Dodatkowo

A. Jeśli wybrałaś sposób od 1 do 3 to pamiętaj, żeby w widocznym miejscu, w kalendarzu albo wewnątrz szafy przykleić karteczkę z datą zakończenia testu.
B. Ciuchy warto sprzedawać sezonowo, szczególnie, jeśli stosujesz sposób z przedziału od 1 do 3. Wiadomo, że w lipcu nie założysz swetrów, które również wiszą w Twojej szafie, wtedy też ich nikt nie kupi.
To na tyle, życzę Ci skutecznego przeczesywania swojej szafy!
Do następnego czytania!
Ania

2 odpowiedzi

  1. Staram się raz na jakiś czas przejrzeć moją szafę, ale mam zbyt duży sentyment do wielu ubrań i ciągle myślę, że jeszcze daną rzecz założę.
    Z tym, że u mnie dochodzi fakt, że przez ostatnie lata albo byłam w ciąży, albo karmiłam (tu bluzki z dekoltem), albo dochodziłam do figury sprzed ciąży itd, nie pozbywałam się więc ciuchów, bo ciągle nie wiedziałam w czym ostatecznie będę chodzić:).
    Ale porady super, może jak już się wagowo ustabilizuję, to skorzystam:).

  2. Póki co jeszcze trochę miejsca w szafie mam więc nie zamierzam brać się za odchudzanie „kolekcji” ale ogólnie rady bardzo praktyczne o ile nie będzie się szukało ubrań w amoku uciekającego czasu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *