Najlepsze konto dla studenta – 3 świetne propozycje.

najlepsze konto dla studenta darmowe

Co było pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po otrzymaniu dowodu? Otworzenie konta! Nie wiem, czy też tak mieliście, ale to był dla mnie przełomowy moment. W końcu mogłam schować swoje oszczędności i zablokować rodzicom kontrolę nad nimi. Później zakładałam wiele kont. W sumie miałam ich z siedem. Wszystkie po to, by gdzieś troszkę dorobić niskim nakładem energii. Opowiadałam o tym znajomym, którzy narzekali na brak kasy i dziwiłam się, że nie podejmują się tak prostego działania, żeby trochę dorobić. Bo nie. Bo im się nie chce. Bo pieniądz to musi być ciężko zdobyty. Ale na szczęście mam Was – liski chytruski takie jak ja, które na pewno nie pogardzą okazją zdobycia paru groszy! Poza tym najlepsze konto dla studenta to przecież obiekt westchnień każdego z nas.

Wybrałam 3 zupełnie darmowe propozycje. Kiedyś było ich na rynku znacznie więcej, teraz jest trochę trudniej coś znaleźć, ale przekopałam się przez wiele ofert i wybrałam dla Was te 3 perełki. Linki do wniosków to linki afiliacyjne, więc jeżeli założycie konto z mojego linku, to na konto wpadnie mi parę złotych, a że teraz postanowiłam rygorystycznie wprowadzić u siebie „10% dochodów na cele charytatywne”, to mam nadzieję, że uda mi się kogoś wesprzeć. 🙂

Najlepsze konto dla studenta – 3 propozycje.

1. Totalnie darmowe konto.

Dla studenta lubiącego prostotę. Konto jest zupełnie darmowe, czyli ma to, co wszyscy lubimy najbardziej! Dodatkowo do konto otwierany jest rachunek oszczędnościowy, również totalnie za free.

Bank Milienium konto 360° Student

konto dla studenta

2. Darmowe konto w mBanku.

(OFERTA PROMOCYJNA JEST NIEAKTUALNA ALE KONTO WCIĄŻ JEST ZA FREE!)

Dla studenta biznesmena. Darmowe konto dla studenta, które już na starcie daje 10 PLN za samo założenie. A jeżeli jesteś studentem, który miesięcznie wydaje minimum 1250 złotych, to możesz na tym koncie zarobić nawet 5 stówek. Jak się człowiek postara, to tak jak przy koncie powyżej, może zawsze podrzucić tę kartę rodzicom na zakupach, albo podczas tankowania i ta kwota praktycznie sama się uzbiera! A nawet jeśli nie, to konto jest darmowe i czy się stoi, czy się leży – dyszka za otwarcie się należy!

mBank – eKonto Standart

najlepsze konto dla studenta

3. Darmowe konto z opcją autooszczędzania.

Dla studenta oszczędnego. To konto jest zupełnie darmowe, jak powyższe z tymże jest ciekawą opcją dla osób mających problemy z oszczędzaniem. Można sobie tu uruchomić opcję autooszczędzania i przy każdym użyciu karty z konta automatycznie będą przelewane pieniądze na dowolne konto (np. 360 Student, żeby złapać 2 sroki za ogon ;D). Istnieje kilka opcji takiego oszczędzania:

 • przelew stałej kwoty od każdorazowej transakcji – np. 5 zł
 • przelew procentowej wartości po każdorazowej transakcji – np. 5%
 • przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych od każdorazowej transakcji

PKO Konto dla Młodych

najlepsze konto dla studenta


Dobrze kombinując można by zrezygnować z miesiąca dorywczej pracy i dorobić się prawie tysiaka z kartami od Milenium i mBanku. Tylko jest to długoterminowa wizja no i trzeba chcieć! Starałam się pokazać spektrum możliwości różnych kont, bo wiem, że studenci mają różne potrzeby. Jednego satysfakcjonuje dobre konto oszczędnościowe, bo ciężko mu oszczędzać i spływające na konto drobniaki są najlepszym wyjściem. Inny wydaje dużo w ciągu miesiąca, więc czemu by na tym jeszcze nie zarobić? 3 konta i  3 typy studenta. Ja tym razem jestem studentem oszczędnym, bo akurat tego patentu na oszczędzanie jeszcze nie wypróbowałam, a chciałabym sprawdzić, jaka sumka mi się uzbiera, gdy za każdą transakcję odłożę złotek czy dwa. 😉 A Wy jakimi studentami jesteście pod względem finansowym?

Do następnego czytania!

Ania

PS Ten wpis będzie na bieżąco aktualizowany, żebyście zawsze mieli możliwość skorzystania z najlepszych ofert. 🙂

25 odpowiedzi

 1. Z tymi ofertami jest niestety często tak, że po chwili bank zmienia ofertę i nagle zamiast dostawać, zaczynasz dodatkowo płacić. Tak było z mBankiem, który miał być darmowy i „taki internetowy”, a ostatecznie zmienili politykę i trzeba płacić kilka zł za utrzymanie konta. Założyłam sobie wtedy konto w innym banku, którego nie będę wymieniać, bo i tak ma teraz bardziej niż słabą ofertę dla nowych klientów, ale na szczęście dla starszych (w tym mnie) zachował warunki jakie były przy podpisywaniu umowy. Więc się nie ruszam xD.

  1. Taka ciekawostka, kiedyś, kiedy mBank wprowadził opłaty za kartę, złożyłam im pisemną rezygnację. Po paru dniach zadzwoniła do mnie pani prosząc żebym została, w zamian zniosą mi tą opłatę dożywotnio, a dodatkowo, jeśli wydam ileś tam płacąc kartą, dostanę 50 zł paybacku 🙂
   Więc dla mnie nadal mBank jest darmowy 🙂

   1. A widzisz, ja nie byłam taka sprytna. Ale miałam wtedy liceum na głowie i w sumie niewiele wiedzy o jakichkolwiek bankowościach, a na koncie 2,83 zł.

 2. Super trafiłaś z tym postem, akurat miałam zmieniać konto, bo u mnie wprowadzają tylko 3 darmowe wypłaty z bankomatu, reszta płatna. Wniosek w Millenium już złożony, dzięki! 🙂

 3. I ja muszę podziękować Ci za ten wpis! Przymierzam się do zmiany banku, który przede wszystkim oferuje darmowe przelewy i wypłaty w bankomatach, a te, które przedstawiłaś idealnie trafiają w moje wymagania 🙂

  W pierwszej propozycji nie wkradł Ci się błąd? Zamiast 4 lipca – 4 czerwca? 😉

 4. A ja już od kilku lat jestem studentem oszczędnym z ostatnim typem konta 🙂 O ile się nie mylę, to w umowie mam też darmowe wypłaty z bankomatów na świecie. Jedyne co przez te 5-6 lat się zmieniło, to właśnie konieczność wykonania 5 płatności kartą aby konto pozostało darmowe, ale nawet jeśli się tych płatności nie wykona, to z konta pobierane jest jedynie 5 zł, także moim zdaniem i tak warto 🙂

  1. Karolina – dostajesz w takim razie to zaokrąglenie przelewane na 2 konto. Ostatnio czytałam,że np. jak w miesiącu z tych zaokrągleń wyjdzie 100 zł to pod koniec miesiąca zabierają z normalnego konta i przelewają dopiero wtedy. Tutaj to jest od razu ?

 5. Świetne! Już miałam pisać komentarz po przeczytaniu tytułu, że czuję smutek, bo już prawie nie jestem studentem a tu proszę 🙂 Fajne opcje! 😉 Ja też zawsze mam wysoki obrót gotówki, ciągle przerzucam z konta na konto, ale ja na razie miałam 4…. więc jesteś mistrzem! 😉

 6. Dobrze się czyta Twoje posty. A co do konta to ja akurat mam w mbanku. Nic za nie nie płacę, bo z łatwością spełniam te warunki. Bardzo podoba mi się och aplikacja mobilna. Najważniejsze rzeczy mam pod palcem i właściwie wszystko, co chcę mogę zrobić przez telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *