Podsumowanie Sesyjnego Poradnika nr 2 i co z nim dalej będzie?

podsumowanie sesyjny poradnik

Tak wiem, wiem. Wczas Ania! (czy „wczas” mówi się tylko na Śląsku czy wszędzie?) Sesyjny Poradnik zakończył się przecież miesiąc temu. Powiedzmy, że tak skrupulatnie kolekcjonowałam odpowiedzi z ankiet, do czego doszły jeszcze ostatnie dni na Erasmusie i podsumowanie przesunęło się w czasie. Zastanawiałam się, czy w ogóle jej publikować, ale tyle dobrych duszyczek wypełniło ankietę, że nie mogłabym tego zrobić.

Niesamowite jest to, że podsumowanie pierwszej edycji Sesyjnego Poradnika pisałam 5 miesięcy temu, podczas moich pierwszych dni w Salerno! Wtedy w Sesyjnym Poradniku udział wzięło 300 osób. Kolejne podsumowanie piszę podczas moich pierwszych dni w Polsce i widzę, że w drugiej edycji udział wzięło już 900 osób! Było Was 3 razy więcej! Wow!

Pisząc nowy poradnik byłam już znacznie pewniejsza tego, co robię, bo pamiętałam jakie efekty przyniosła pierwsza edycja. Teraz jednak zbiliście mnie z nóg, gdy czytałam Wasze opinie na temat Sesyjnego Poradnika! Jejku, te porady mają naprawdę sens, korzystają z nich prawdziwi ludzie, Wy! To jest niesamowite. 7 wskazówek wysyłanych co kilka dni. Dużo pracy, nauki ale też zabawy i uśmiechu. No i grupa! Najlepsza decyzja roku (okej, zaraz po wyjechaniu na Erasmusa) Grupa początkowo była dedykowana tylko osobom zapisanym do Sesyjnego Poradnika, ale razem z członkiniami stwierdziłyśmy, że przekształcimy ją w ogólną grupę wsparcia dla studentów i to był strzał w dziesiątkę! Tutaj możesz zapisać się do Grupy Wsparcia dla Studentów.

Sesyjny Poradnik – wyniki ankiety, czyli co Wy o tym myślicie.

Już podczas trwania Poradnika zrozumiałam, że nie da się go wpasować idealnie w sesje na wszystkich uczelniach. O ile z ankiety wynika, że dla większości z Was trafiłam idealnie, tak dla bardzo dużej liczby osób było już za późno, a znalazły się i takie, dla których Poradnik odbywał się za wcześnie. Czas, w którym był wysyłany Sesyjny Poradnik ustaliłam dzięki Waszym komentarzom na moim Facebooku. Po prostu zapytałam, kiedy zaczynają się u Was sesje i wybrałam mniej więcej środkowe terminy.

czas

To pchnęło mnie do zadania Wam tego pytania:

e book

Z tego wynika, że najprawdopodobniej kolejny Sesyjny Poradnik nie będzie już serią maili, a stanie się e-bookiem. Specyfika sesji jest nieubłagana, ale Ci, którzy lubili regularną i motywującą formę maili nie mają się o co martwić! Sama zauważyłam, jak potężną siłę mają maile wysyłane do Was, jak bardzo na Was wpływają i motywują Was. Dlatego już planuję inną serię maili dla studentów.

Moje liski chytruski lub raczej kangury chytruski? Widzę, że sztuczki i triki dotyczące nauki, jak zwykle najciekawsze!

co pomoglo

Wasze opinie na temat Sesyjnego Poradnika.

Jest tego sporo, ale mam prawie 200 takich komentarzy do ankiety i ciężko mi było je okroić do np. 5. Jestem taka dumna z Was i z siebie, że nie mogłam się powstrzymać! Komu się nie chce, niech nie czyta. W skrócie: tęcza, poradnik pomaga i jest super.

– Dzięki twojemu ostatniemu poradnikowi zostałam finalistką konkursu! Dziękuje Aniu! :*

– Super pomysł i tak bardzo się cieszę, że mogłam brać udział! Mapy pomogły mi uporządkować moje notatki i niektóre testy na egzaminy i miałam gotową ściągawkę kilkunastu stron na jednej lub kilku stronach – przejrzyście i najważniejsze rzeczy zawarte – i do tego mimowolna powtórka 😉 Ćwiczenia oddechowe – bomba, nie wiedziałam że do tej pory źle oddychałam, a niby to się wydaje takie proste. I Twoje maile – tak ciepłe i radosne, aż chciało się czytać i sprawdzać co przygotowałaś nowego i ciekawego.

– Sesyjny poradnik bardzo mi się przydał, dzięki niemu zaliczyłam pierwszy rok swoich wymarzonych studiów niemal bezproblemowo. Dziękuję ! 🙂

– Po raz pierwszy brałam udział w czymś takim i się nie zawiodłam. Z pewnością będę korzystać z Sesyjnego Poradnika już zawsze. Dziękuję bardzo za zorganizowanie tego!

– Jesteś kochana, że nam pomagasz i wkładasz w to całe swoje serce i czas 🙂

– Piszę coś miłego 😀 sesyjny poradnik to super inicjatywa, a grupa na FB juz w ogóle, mega wsparcie i kopalnia pomysłów 🙂

– Dzięki za pomoc! teraz jestę miszę nauki i rozwaliłam sesje 🙂

– Dzięki twojemu mejlowi na temat planowania nauki, egzaminy nie zaskoczyły mnie i mogłam przygotować się wcześniej, a nie 1 dzień przed egzaminem. Wielkie dzięki!
– Będę szczera. Aniu jesteś niesamowitą motywatorką i jestem pewna, że jeszcze wiele zdziałasz. Zarówno poradnik jak i cały blog to coś co można opisać tylko w jeden sposób- rewelacja!

– Dzięki Poradnikowi w końcu zabrałam się za naukę wcześniej a nie ,,na dzień przed”. Co semestr sobie obiecywałam: na następną sesję będę się uczyć znacznie wcześniej, ale jak wychodziło to chyba wiadome. A tu nagle bam! wiadomość na skrzynkę, że trzeba by opracować zagadnienia i przygotować notatki. ,,Ale tak szybko? Jeszcze jest czas..” No ale jak Ania każe, Klaudia słucha. Nawet nie wiesz jak Ci w duchu dziękowałam, gdy kilka dni przed egzaminami nie musiałam się skupiać na panicznym szukaniu notatek wszędzie, tylko miałam je elegancko posegregowane w folderach na komputerze i w koszulkach. Może i do egzaminu nie czułam się przygotowana, ale do nauki bardzo! Dzięki wielkie za to co robisz. 😉
PS: Sesja zdana!

– Bardzo sie cieszę, że jest w ogóle blog studencki w naszym języku 😀

– Dzięki takim komentarzom widzę, że zmiana tematyki bloga na blog studencki była świetnym pomysłem, że komuś się to naprawdę przydaje!

– dzięki Tobie ogarnęłam swoje notatki i szybko zdałam sesję, dzięki =D

– Nigdy wcześniej nie korzystałam z map myśli, dzięki tobie zaczęłam i nie przestanę nigdy! Są świetne, zajmują trochę czasu ale naprawdę ułatwiają naukę. I ogólnie Twój blog oraz grupa na fb bardzo mi pomagały kiedy traciłam motywację. Jestem też  mega wdzięczna Ani z Aniamaluje, bo dzięki niej trafiłam na Twojego bloga 😉 możesz przekazać haha choć oczywiście największe graty dla Ciebie. Oby tak dalej! Buziak ❤❤❤

– Bardzo Ci dziękuję za możliwość bycia uczestnikiem Sesyjnego Poradnika. Mimo, że słyszałam już o wielu wskazówkach dotyczących nauki, to nigdy nie przykładałam do tego większej wagi. Dopiero Ty otworzyłaś mi oczy, jak można skutecznie i szybko się uczyć. Czytam Twojego bloga od niedawna i jestem zachwycona! Treścią w szczególności, ale bardzo podoba mi się też wygląd bloga, jego przejrzystość. Robisz genialną robotę i bardzo pomagasz, oby tak dalej! Cieszę się, że tu trafiłam 🙂

– Najlepszy poradnik naukowy w sieci :*

Dzięki tej ankiecie dowiedziałam się również, że mam wielu czytelników, którzy dopiero przygotowują się do matury lub zdawali ją kierując się wskazówkami z Sesyjnego Poradnika! Dziękuję Wam za podsunięcie mi pomysłu wpisów dla maturzystów. Jest Was tak dużo, że postanowiłam zrobić tutaj miejsce i dla Was.

Niektórzy pisali też, że smutno im było, gdy nie zdążyli się zapisać do Sesyjnego Poradnika, a przez to nie mieli dostępu do 2 wpisów zabezpieczonych hasłem. Te wpisy dostępne są dla osób, które zapisały się do newslettera, więc jeśli macie ochotę przeczytać poniższe teksty, wystarczy, że dodacie się do Studenckiego Blueslettera (po prawej stronie bloga jest okienko), a na maila dostaniecie hasło do postów.

Jak ułatwić sobie naukę.

7 sposobów na to, jak zaoszczędzić czas w trakcie sesji.

Dziękuję Wam za wszyyystkie miłe słowa, które przekazaliście w ankiecie. Komplementy, podziękowania i wsparcie. To dużo dla mnie znaczy. Piszecie, że daję Wam kopa do działania, a Wy sami to robicie ze mną! To taki obieg zamknięty. Dziękuję za udział w poradniku, każdemu uczestnikowi. Jesteście niesamowici! Jest tyle osób, które interesują się tym, jak ułatwić sobie naukę, naprawdę bardzo zaradni z Was studenci!

PS Te osoby, które zrobiły zdjęcia map myśli i smutły, że nie mogą dodać ich dodać do formularza ankiety, niech wyślą mi je na maila lub po prostu wkleją tutaj w komentarzu! 🙂

Do następnego czytania!

Ania

3 odpowiedzi

  1. Po pierwsze – ściskam kciuki za pomysł z ebookiem. Po drugie chciałam publicznie podziękować osobie która trafiła do Ciebie ode mnie <3
    Kiss!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *