Jak wyczyścić Tangle Teezer?

jak wyczyścić tangle teezer
Pewnie każda z Was słyszała o tej cudownej szczotce wiele dobrego. Piszą o niej, mówią o niej, kręcą o niej. Dlatego nie będę opowiadać Ci o jej zaletach i wadach, bo w internecie krąży cała masa recenzji tego typu. Poza tym, zajrzałaś tutaj, bo masz już tę szczotkę i wiesz jak problematyczne jest jej czyszczenie. Chciałabyś ją delikatnie wyczyścić, bez wykrzywiania ząbków, prawda?  Bardzo cieszy mnie to, że struktura plastikowych kolców świetnie łapie kurz z moich włosów, ale kurczę, jak to domyć!? Mam na to prostą i skuteczną metodę. Być może wiele z Was stosuje ją również na co dzień, ale uznałam, że opiszę ją, bo a nuż ktoś z Was jeszcze nie wie, jak wyczyścić Tangle Teezer. Poniżej moja instrukcja.
[bs_well size=”lg”]EDIT: Ten tekst napisałam rok temu. Od tego czasu nieco zmieniła się moja technika czyszczenia szczotki. Najpierw opiszę moją nową technikę, a później poczytasz o tej starej. Będziesz mogła wybrać to, co dla Ciebie wygodniejsze. :)[/bs_well]

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Sposób 1.

Potrzebne Ci będą:

1. Szampon z SLSem (ten fajnie pachnie)

2. Szczoteczka do czyszczenia paznokci

jak wyczyścić Tangle Teezer

Teraz wystarczy, że zamoczysz szczoteczkę oraz Tangle Teezer w wodzie, naniesiesz odrobinę szamponu na szczoteczkę i przeczeszesz nią kilka razy szczotkę do włosów. W ten sposób wyciągniesz włosy i brud spomiędzy ząbków TT. Ważne jest, by włos szczoteczki do paznokci był odpowiednio długi, by nie połamać plastikowych kolców TT. To najszybszy i najlepszy sposób na umycie szczotki jaki znam. Podobno ból można leczyć bólem i jak widać szczotkę można czyścić szczotką. 🙂

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Sposób 2.

Potrzebne Ci będą:

1. patyczek do uszu
2. spryskiwacz
3. szampon z SLSem

1. Na samym początku delikatnie wyciągam ze szczotki włosy, które da się ściągnąć.
2. Te które pozostały pomiędzy ząbkami usuwam końcówką patyczka do uszu, bez wacika. Przejeżdżam nią w poprzek, tak jak układają się luki pomiędzy ząbkami na szczotce, by ich nie wyginać.
3. Do spryskiwacza wlewam kroplę szamponu, zalewam wodą i wstrząsam.
4. Według zasady myj przyrządy do czesania tym, czym myjesz własne włosy, spryskuję szczotkę ze wszystkich stron, tak, by preparat dotarł w każde miejsce.
5. Dokładnie spłukuję szampon z szczotki.
To tyle, a tak prezentują się efekty.
tangle-teezer
I jak spodobał Wam się ten sposób? Będziecie z niego korzystać? 🙂
Do następnego czytania!
Ania
PS Jeśli przydał Ci się ten artykuł miło mi będzie jeżeli w ramach wdzięczności klikniesz lubię to poniżej lub też zostaniesz ze mną na dłużej. Zachęcam Cię do zajrzenie w zakładkę Pierwszy raz u kangura oraz polubienia bloga na Facebooku. Chyba, że jesteś fanką Bloglovin, (tak jak ja ;D ) to znajdziesz mnie tu : Blue Kangaroo.

6 odpowiedzi

  1. Ja też tak chyba zrobię. Widziałam na ebayu specjalne urządzenia do czyszczenia szczotek, ale po co ich zamawiać, jak można sobie poradzić inaczej:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *