fbpx

Jak wyczyścić Tangle Teezer?

jak wyczyścić tangle teezer

 

Pewnie każda z Was słyszała o tej cudownej szczotce wiele dobrego. Piszą o niej, mówią o niej, kręcą o niej. Dlatego nie będę opowiadać Ci o jej zaletach i wadach, bo w internecie krąży cała masa recenzji tego typu. Poza tym, zajrzałaś tutaj, bo masz już tę szczotkę i wiesz jak problematyczne jest jej czyszczenie. Chciałabyś ją delikatnie wyczyścić, bez wykrzywiania ząbków, prawda?  Bardzo cieszy mnie to, że struktura plastikowych kolców świetnie łapie kurz z moich włosów, ale kurczę, jak to domyć!? Mam na to prostą i skuteczną metodę. Być może wiele z Was stosuje ją również na co dzień, ale uznałam, że opiszę ją, bo a nuż ktoś z Was jeszcze nie wie, jak wyczyścić Tangle Teezer. Poniżej moja instrukcja.

 

[bs_well size=”lg”]EDIT: Ten tekst napisałam rok temu. Od tego czasu nieco zmieniła się moja technika czyszczenia szczotki. Najpierw opiszę moją nową technikę, a później poczytasz o tej starej. Będziesz mogła wybrać to, co dla Ciebie wygodniejsze. :)[/bs_well]

 

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Sposób 1.

Potrzebne Ci będą:

1. Szampon z SLSem (ten fajnie pachnie)

2. Szczoteczka do czyszczenia paznokci

 

jak wyczyścić Tangle Teezer

 

Teraz wystarczy, że zamoczysz szczoteczkę oraz Tangle Teezer w wodzie, naniesiesz odrobinę szamponu na szczoteczkę i przeczeszesz nią kilka razy szczotkę do włosów. W ten sposób wyciągniesz włosy i brud spomiędzy ząbków TT. Ważne jest, by włos szczoteczki do paznokci był odpowiednio długi, by nie połamać plastikowych kolców TT. To najszybszy i najlepszy sposób na umycie szczotki jaki znam. Podobno ból można leczyć bólem i jak widać szczotkę można czyścić szczotką. 🙂

 

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Sposób 2.

Potrzebne Ci będą:

1. patyczek do uszu
2. spryskiwacz
3. szampon z SLSem

 

jak wyczyścić tangle teezer

 

1. Na samym początku delikatnie wyciągam ze szczotki włosy, które da się ściągnąć.
2. Te które pozostały pomiędzy ząbkami usuwam końcówką patyczka do uszu, bez wacika. Przejeżdżam nią w poprzek, tak jak układają się luki pomiędzy ząbkami na szczotce, by ich nie wyginać.
3. Do spryskiwacza wlewam kroplę szamponu, zalewam wodą i wstrząsam.
4. Według zasady myj przyrządy do czesania tym, czym myjesz własne włosy, spryskuję szczotkę ze wszystkich stron, tak, by preparat dotarł w każde miejsce.
5. Dokładnie spłukuję szampon z szczotki.

 

To tyle, a tak prezentują się efekty.

 

tangle-teezer

 

I jak spodobał Wam się ten sposób? Będziecie z niego korzystać? 🙂
Do następnego czytania!
Ania
PS Jeśli przydał Ci się ten artykuł miło mi będzie jeżeli w ramach wdzięczności klikniesz lubię to poniżej lub też zostaniesz ze mną na dłużej. Zachęcam Cię do zajrzenie w zakładkę Pierwszy raz u kangura oraz polubienia bloga na Facebooku. Chyba, że jesteś fanką Bloglovin, (tak jak ja ;D ) to znajdziesz mnie tu : Blue Kangaroo.

6 Responses

  1. Ja też tak chyba zrobię. Widziałam na ebayu specjalne urządzenia do czyszczenia szczotek, ale po co ich zamawiać, jak można sobie poradzić inaczej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *