Wakacyjne Wyzwanie Językowe 2017 czas zacząć! (ZAPISY DO 14 LIPCA)

Studenciaki, zaczynamy! 15 lipca ruszamy pełną parą z Wakacyjnym Wyzwaniem Językowym. Zakasujcie rękawy, rozgrzejcie języczki. Będziemy dużo mówić, będziemy systematyczni i przede wszystkim rozwiniemy języki obce! A ja tym razem będę Was wszyściutkich porządnie pilnować, bo pozostaniemy w kontakcie mailowym! Proszę więc pięknie się zapisywać, co bym mogła regularnie się odzywać z nowymi, ćwiczeniami, poradami i motywacją.

Osoby zapisane otrzymają ode mnie:

 • listę przykładowych ćwiczeń do wykonania,

 • porady dot. efektywnej nauki języka,

 • motywację i mą wielką miłość.

Zapisy zostały zakończone.

Wakacyjne Wyzwanie Językowe potrwa od 15 lipca do 15 sierpnia.

Otrzymasz ode mnie 5-6 maili.

hashtag: #WakacyjneWyzwanieJęzykowe

Tutaj się zapisuję, bo Wyzwanie Językowe na klatę przyjmuję.


Dlaczego i w jakim celu?

Wakacyjne Wyzwanie Językowe 2017 (2)

Języka uczymy się systematycznie. Tak, ale! Zawsze jest jakieś ale. Możemy zrobić duży postęp, gdy w pewnym okresie zdecydujemy się na intensywną naukę. Szczególnie taki postęp można zrobić w mowie, gdyż ten element jest najczęściej zaniedbywany w szkole, a samemu trudno go trenować. A problemy z wypowiadaniem się w języku obcym oraz z akcentem, to najczęściej podawane przez Was przeszkody w nauce języka. Z tegoż powodu się nimi zajmiemy.

Dlaczego tak fajnie jest uczyć się języków. Otóż google translate jest słaby. 😀 Otóż nie pogada z fajnym chłopakiem. Otóż nie kupi Ci lodów we Włoszech. Otóż to. A tak całkiem poważnie, to każdy ma inną motywację do nauki języka. Sama się zastanawiam jaka jest moja. Kiedyś była to praca w zawodzie tłumacza. To marzenie jednak wygasło. Do włoskiego pozostała miłość i chęć porozumiewania się w Salerno w tym języku. I idzie mi to coraz lepiej. Tzn. Komunikuję się, co mnie bardzo satysfakcjonuje i daje radość każdego dnia. A do tego Maja, która prowadzić włoskiego bloga uświadomi mnie czasem, że mówi się bel sole a nie bello. ;D Bycie poprawianym przez innych to świetna metoda uczenia się, jeżeli ktoś potrafi poprawiać innych. Ale o tym pojawi się jeszcze tekst.

Nim dostaniesz mojego pierwszego maila (najlepiej teraz) zrób to:

 1. Napisz na kartce/w zeszycie, jaki jest Twój poziom języka. Nie chodzi mi tu o skalę A1-C2.

  Napisz:

  jak potrafisz się porozumiewać. Np. zamówić coś w barze/ opowiedzieć historię/ prowadzić rozmowę polityczną itd.

  jak oceniasz swój akcent i ewentualnie, co najmniej Ci się w nim podoba, co chciałbyś zmienić.

  Jaki tekst potrafisz stworzyć. SMS/Mail/Reklamację/Esej…

  Jakie zagadnienia gramatyczne znasz.

  jak dobrze rozumiesz, gdy ktoś mówi w danym języku. Np. rozumiem powolną rozmowę/rozumiem normalną rozmowę/ rozumiem piosenki/ filmy/wiadomości/mowy polityczne…

 2. A po drugiej stronie kartki napisz, co chciałbyś w danym języku osiągnąć. Nie musisz nawet wymyślać celu do każdej kategorii! Skup się na tych, na których Ci zależy.

Dla przykładu wrzucam własny plan.

Ważne dla osób zainteresowanych rozwojem języka NIEMIECKIEGO! PRZECZYTAJCIE!

Wklejam tutaj jeszcze cytat z ostatniego wpisu na temat wspólnej nauki języka niemieckiego:

Planuję przygarnąć pod własne skrzydła od 1 do maksymalnie 3 osób podczas tego wyzwania i ostro trenować z nimi język niemiecki. Myślę o miesięcznych lub minimalnie 2-tygodniowych zajęciach ze mną przez Skype’a. Przeprowadzę z Wami wstępne rozmowy, oceniając Wasz poziom i również chęć nauki! Będę zapisywać Wasze słabości i na ich podstawie pokieruję kursem. Wysłucham Waszych potrzeb, problemów i celów językowych i wszystko ustawimy pod Was. Bo to Wy jesteście najważniejsi a nie program jakiejś książki! Będę też pomagać w planowaniu nauki poza lekcją i dobierać pod Was materiały. Tak, żeby w końcu przestać udawać, że rozwijamy niemiecki, a naprawdę zrobić duży skok językowy. Jeżeli jesteś osobą zainteresowaną odpłatnymi zajęciami ze mną to koniecznie zapisz się na listę poniżej, bo odezwę się w tej sprawie tylko do osób z listy. Możemy zacząć się razem uczyć w sierpniu lub wrześniu. Wszystko zrobimy legalnie i wystawię Wam fakturę, co jak wiecie nie jest popularne w świecie nauki języków. ;DWakacyjne Wyzwanie Językowe 2017 (2)

PS Przygotowanie takie wyzwania to dla mnie ogrom pracy. Podeślij więc proszę ten wpis jednej osobie, której może się przydać. Oto link: http://blue-kangaroo.pl/wakacyjne-wyzwanie-jezykowe-czas-zaczac

Do następnego czytania!

Ania

5 odpowiedzi

 1. Eyo!
  A jak bardzo bardzo bym chciała się zapisać i nadrobić wszystkie zaległości, to mam jakąkolwiek szansę?
  Baaardzo mi zależy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *