Jak będzie wyglądał świat za 10 lat?

Wyobrażacie sobie, że 10 lat temu miałam 14 lat?! Bo ja nie! Co ja wiedziałam o swoim przyszłym życiu? Właściwie to nic. 14 lat to ma się chyba w gimnazjum, tak? Czyli moje życie polegało głównie na grze w Simsy i wygłupach ze znajomymi. Ooo, to wtedy korzystałam z tego zacnego telefonu! Nie mogę uwierzyć, ze zaledwie w przeciągu 10 lat przestawiliśmy się z fizycznej klawiatury, dzwonków polifonicznych, telefonów na klapkę na smartphone’y! Kiedyś telefon służył mi do dzwonienia i hmm… pobierania dzwonków. Teraz praktycznie nie dzwonię, a najczęściej nagrywam wiadomości głosowe. Używam messengera, by komunikować się ze znajomymi, zamawiam jedzenie przez aplikację, kupuję bilety na autobus, a nawet samolot przez internet. Jejku, nawet pracuję przez telefon!

Lata wstecz. Włosy do pasa i blog modowy.

Kilka lat temu miałam włosy do pasa. Nie myślałam nawet o ich rozjaśnianiu,”bo przecież to je zniszczy”. W tym czasie byłam nałogową włosomaniaczką i pakowałam olej na włosy every night.

jak będzie wyglądać świat za 10 lat

Przecież zaledwie 5 lat temu byłam blogerką modową i co najwyżej mogłam pomarzyć o pracy online. Swoją drogą robiłyśmy z przyjaciółką dużo fajnych rzeczy! Kręciłyśmy parodie programów telewizyjnych i bajek. I wcale tego nie publikowałyśmy. Robiłyśmy to w 100% dla siebie. Nie było mowy o jakimś drogim sprzęcie, montowaniu, poprawianiu jakości obrazu. Kręciłyśmy telefonem z 2 mpx i funkcją wstrzymania nagrywania. To był czad.

Robiłyśmy też sesje zdjęciowe inspirowane magazynami, czy fotkami z internetu. Założyłyśmy nawet specjalny zeszyt inspiracji. Nasze sesje nie zawsze były idealne, ale who cares? Uczyłyśmy się, bawiłyśmy i rozwijałyśmy. Cieszę się z tych wszystkich błędów, które wtedy popełniłam, bo wiele mnie nauczyły. Poza tym jestem z nas bardzo dumna! Zrobiłyśmy sporo naprawdę dobrych zdjęć i kreatywnie spędzałyśmy czas.

Jak będzie wyglądał świat za 10 lat?

Przez te wspominajki przestalkowałam własnego fejsa i to, co tam znalazłam mnie wmurowało. Nie pamiętałam już, co robiłam 6 lat temu, a co dopiero 10! Ach, te dziwne czasy, gdy zamiast napisać do kogoś osobiście, pisało się na swojej tablicy oznaczając daną osobę. Wrzucałam też ponad przeciętną ilość cytatów. Znalazłam na przykład taki: Bez popełniania błędów, człowiek nie byłby człowieczy. Mądre. Głębokie.

Świat za 10 lat?!

Co więc może stać się za 10 lat? Patrząc na to, jak zmienił się świat w ostatniej dekadzie, wydaje mi się, że przyszłość może być wręcz kosmiczna! W wieku 14 lat nie wpadłabym na to, że przez rok będę mieszkać we Włoszech, że popłynę gondolą, że kiedyś nauczę się płynnie mówić po niemiecku… Co stanie się za 10 lat? Czy będziemy śmiać się z tego, że jeszcze niedawno musieliśmy mieć prawo jazdy, by jeździć samochodem? Auta przecież pojadą za nas. Czy systemy kontrolujące na bieżąco stan zdrowia poprawią jakość życia? Czy inteligentne domy będą bardziej dostępne i popularne? Mi się na przykład marzy dyktowanie całych tekstów prosto do edytora w telefonie. To chyba jedyna technologia, której aktualnie brak mi do szczęścia. A nie! Jeszcze jedna sprawa! Czy w końcu będziesz można słuchać muzyki na YT z wygaszonym ekranem?!

świat za 10 lat

Konkurs Stypendium Zalando

AKTUALIZACJA: Niestety z powodu zmian organizacyjnych w Zalando konkurs został odwołany. Sama jestem zaskoczona tą sytuacją, ale ani ja, ani osoba, która konsultowała się ze mną w sprawie tego konkursu nie miała wpływu na tę decyzję. Bardzo Was przepraszamy.

Kilka dni temu zapytałam na Studenci – Grupa Wsparcia o Wasze największe studenckie marzenie i to, co przeczytałam mnie wmurowało! Niektórzy z Was będą za kilka lat witać mnie słowami: Dzień dobry Państwu mówi kapitan. Miło mi Państwa gościć na pokładzie samolotu Boeing 787. Inni będą astronautami, jeszcze inni będą opiekować się chorymi. Część z Was chce pracować ze zwierzętami, a część chce po prostu wieść artystyczne życie. Takie ambitne dusze mam na tym blogu i wierzę, że dacie radę, bo ktoś te prace tak czy siak w przyszłości musi wykonywać, także za 10 lat, więc dlaczego nie Wy? 😉

Do następnego czytania!

Ania

4 odpowiedzi

  1. Dzięki za to, że uaktualniłaś post i napisałaś, że konkurs został odwołany.
    Właśnie chciałam przygotowywać przez wolne swoją pracę, a tak tylko niepotrzebnie zmarnowałabym czas.
    Nie napisali może, co było przyczyną, bo w dość wielu miejscach w internecie była mowa o tym konkursie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *