Hej!

Nazywam się Ania Kania i prowadzę tę przystań studenciaków. Jestem też autorką Sesyjnego Poradnika, dzięki któremu studenci w Polsce nagminnie zdają sesję w pierwszych terminach z świetnymi wynikami. Sama studiuję germanistykę, kocham uczyć się języków, uwielbiam Włochy, gdzie spędzam właśnie drugiego już Erasmusa. Prywatnie zajmuję się poszukiwaniami sensu życia i idealnej białej bluzki. Witaj na pierwszym blogu studenckim w Polsce, który od dzisiaj będzie Ci towarzyszył podczas Twojej studenckiej przygody.

Skąd pomysł na bloga?

Będąc na pierwszym roku studiów należałam do grona przerażonych i zestresowanych studentów. Mój kierunek jest dość wymagający, co nie ułatwiało sprawy. Całe popołudnia, wieczory i noce spędzałam na nauce. Nie wiedziałam czym jest rozrywka i odpoczynek. Piłam hektolitry kawy, jadłam śmieciowe żarcie. To wszystko w połączeniu z ogromnym stresem sprawiło, że mój organizm w końcu się zbuntował. Pewnego listopadowego wieczora, dzień przed ważnym kolokwium, wylądowałam w szpitalu. Moje serce dudniło jak rozpędzony pociąg. 

Nie potrafiłam złapać oddechu. Wtedy powiedziałam: Dość! Postanowiłam zmienić swój styl życia, lepiej się zorganizować i co najważniejsza, dowiedzieć się, jak uczyć się szybciej i efektywniej. 
 
Od tamtej pory dzielę się na blogu sprawdzonymi przeze mnie metodami usprawniającymi naukę i piszę o wszystkim, co ze studenckim życiem jest związane. Od pieniędzy, podróży przez kuchnię i modę, aż po rozwój i kulturę.

Moje inicjatywy

Najlepiej znają mnie subskrybenci Studenckiego Blueslettera, z nimi też dzielę się różnymi tajnymi materiałami i informacjami usprawniającymi naukę. Możesz do nich dołączyć tutaj:

Studenciaki mają też swoją grupę wsparcia na Facebooku. Jak masz jakikolwiek problem, zapytanie, rozterkę to pisz śmiało! Nasza społeczność jest naprawdę przecudna!

Sesyjny poradnik

Więcej informacji o moim e-booku: Sesyjny Poradnik — Jak poradzić sobie z sesją?