Jak zacząć medytować? Rozmowa z uczniem Dalajlamy – Danielem Pisko.

Nie wiedziałam, że na tym blogu pojawi się kiedyś taki temat! A jednak Wasza reakcja na wpis o tym, jak medytacja wpływa na efektywną naukę, zmotywowała mnie do tego, by zaprosić znanego mi eksperta do rozmowy o tym, jak zacząć medytować. Rozmawialiśmy o totalnych podstawach! Daniel tłumaczy czym tak naprawdę jest medytacja i obala wiele mitów na jej temat. Na przykład czy podczas medytacji nie można o niczym myśleć? Ile powinna trwać medytacja? Jakie przyniesie efekty? Jakich błędów należy unikać i gdzie można szukać wsparcia? 

Daniel Pisko jest nauczycielem medytacji, praktykującym od 10 lat. Miał okazję doświadczać jej w wielu kręgach kulturowych. Spędził ponad rok w zamkniętych klasztorach m. in. w Szaolin. Pobierał nauki od Dalajlamy czy Moojiego. Regularnie organizuje weekendowe wyjazdy Open Meditation, a także prowadzi zajęcia z medytacji w bytomskiej Pracowni Duszy i Ciała. Wkrótce ukaże się też jego kurs „Medytacja, krok pierwszy”, który ma być pierwszym takim kursem na polskim rynku.

Daniela znajdziesz na: https://wolnyduch.pl/

Jak zacząć medytować?

Będę szczęśliwa z każdej osoby, która dzięki temu filmowi chociaż spróbuje medytacji! Powiem Ci szczerze, że pierwszy raz w życiu mam taki totalny luz, jeśli chodzi o liczbę wyświetleń. Zawsze najważniejszym dla mnie było to, żeby treść niosła ze sobą wartość. Zresztą to widać po mojej twórczości. Jednak wciąż ważnym było to, żeby dotarła ona do wielu ludzi. Teraz czuję, że mam na to wyrąbane. Teraz bardziej mi zależy na tym, żeby film o tym, jak zacząć medytować faktycznie miał wpływ na życie tych osób, które go zobaczą. To da mi największe szczęście. Dlatego daj mi znać, jeśli Ci jakoś pomógł, coś rozjaśnił! 🙂

Obserwuj mnie na Youtube!

Śledż mnie na Youtube!

Do następnego oglądania!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *