Jak wykorzystać domowe „koronaferie”. Projekt #RozwijamSięWDomu

Witam Cię pięknie w tym postapokaliptycznym świecie! 😀 Świecie, w którym spełniły się marzenia wszystkich introwertyków, świecie w którym oszczędzasz pieniądze, bo nie łazisz po sklepach i knajpach, świecie, w którym możesz skoncentrować się tylko na swoim wnętrzu! Nie będę pisać o tym, żebyś teraz nadrabiała wszystkie zaległości książkowo-serialowe, bo to nic odkrywczego. Chcę Ci zaproponować mini rozwojowy projekt! Projekt #RozwijamSięWDomu Bo dlaczego nie? Nawet jeśli będziesz brać udział w zajęciach/lekcjach/pracy online, to i tak dobrze wiesz, że masz dużo wiecej czasu dla siebie niż zwykle. To co najmniej 2 tygodnie (a pewnie i więcej) na rozwój! Zachęcam Cię do rozpoczęcia projektu #RozwijamSięWDomu Podrzucam kilka propozycji na różne projekty, ale czekam też na Twoje pomysły! Inspirujcie się wzajemnie w komentarzach albo pod hashtagiem na Instagramie. Pokażmy światu, jak pożytecznie spędzić ten czas – bez paniki i lęku.

1. "Projekt Efektywna Nauka"

Zacznijmy od tego, co obiecałam na Instagramie! Tak, domowe „koronaferie”, to idealny moment, żeby przerobić Kurs Efektywnej Nauki i na stałe wprowadzić zmiany, dzięki którym będziesz uczyć się szybciej, będziesz się dobrze koncentrować i trwalej zapamiętywać informacje.

2. "Projekt Językowy"

Jeśli podczas kwarantanny chcesz rozwinąć umiejętności językowe, to też mam dla Ciebie prezent! Również jest to coś, czego nie robiłam nigdy wcześniej! Mianowicie, aby ułatwić Ci rozplanowanie Twojego Projektu Rozwoju Języka, na tydzień udostępniam bezpłatnie lekcję z Kursu Efektywnej Nauki „Jak uczyć się języków? cz. 1 – Jak w końcu zacząć mówić w języku obcym? Jak uczyć się gramatyki?” Do tej lekcji otrzymasz również bezpłatnie „Plan Rozwoju Języka” oraz notatkę wizualną w postaci mapy myśli! Chcę, żeby Twoja nauka języka w tym czasie była super efektywna, sensowna i przemyślana. Ta lekcja pomoże Ci określić cel, do którego dążysz, zaplanować naukę na np. najbliższe 2 tygodnie i wybrać ulubione sposoby nauki! Podaj swój mail, a ja wyślę Ci dane dostępu do tego szkolenia z efektywnej nauki języka!

.

3. "Projekt Moja Przyszłość"

A może by tak skorzystać z tego, że świat się zatrzymał i zastanowić się, jak się chce go podbić? 😉 Jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie za 3-5-10 lat? To jest dobry moment, żeby usiąść z długopisem w ręce i zacząć marzyć, a powiem więcej – planować! 

Jak zrealizować?

1. Zastanów się, jakich umiejętności będziesz potrzebować w swojej przyszłej pracy. Czego musisz się nauczyć? Co musisz zrobić, by zrealizować swój pomysł na biznes? Wypisz wszystkie kroki, które zaprowadzą Cię do Twojej wymarzonej przyszłości. Jeśli planujesz otworzyć „coś własnego”, to polecam Ci mój stary wpis o tworzeniu modeli biznesowych. Co prawda tam odniosłam się do pomysłu modelu biznesowego bloga, ale spokojnie możesz przerzucić to na dowolny biznes.

2. Stwórz plan realizacji swoich marzeń. Zapisz w nim, jakie kroki po sobie następują, co zrobisz najpierw, co w późniejszych fazach i ile będą trwać poszczególne etapy.

3. Zrób pierwszy krok! Może akurat musisz posiąść umiejętność, której nauczysz się w internecie? Może wystarczy, że sprawdzisz ofertę Twoich potencjalnych partnerów? Może trzeba się z kimś umówić na telefon? Cokolowiek jest do zrobienia online – zrób to!

4. "Projekt W zgodzie z sobą"

Może to i banalne, ale jak często poddajesz się autorefleksji? Tak wiesz, że serio się zatrzymujesz i zastanawiasz, czy wszystko u Ciebie ok. Czy Twoje życie wygląda tak, jakbyś chciała, żeby wyglądało? Teraz nie musisz myśleć o spotkaniach z ludźmi, imprezach, zakupach, odwiedzaniu knajp. Teraz możesz pomyśleć o sobie. 

Jak zrealizować?

Zastanowić się, czy wszystko u mnie w porządku! Czy coś mi doskwiera, czy przeszkadzają mi jakieś relacje, czy zastanawiającym nie jest ta ciągła prokrastrynacja albo może pracoholizm? A może już od pewnego czasu czułaś, że chciałabyś skorzystać z konsultacji psychologicznej? To dobry moment, by zadbać o swoją psychikę. Psychoterapeuci prowadzą także spotkania online!

5. "Projekt Medytacja"

A może chcesz zrobić sobie 2-tygodniowe wyzwanie medytacyjne? Sprawdzić o co ten cały szum? No więc ja myślę, że to genialny pomysł! Sama teraz będę chciała wrócić do praktyk, które przerwałam kilka miesięcy temu. Na początek, żeby podrzucić Ci kilka naukowych argumentów poświadczających o skuteczności medytacji, odsyłam Cię do lektury wpisu o tym, jaki wpływ na nasz mózg ma medytacja. Znajdziesz tam odnośniki do badań! 

Jak zacząć „Projekt Medytacja”?

1. Na początek polecam Ci pobrać darmowy e-book Daniela Pisko o podstawach medytacji. Jest pięknie wydany, kolorowy i bardzo przejrzysty! Pobierz „Niezbędnik Medytacji„!

2. Zobacz moją rozmowę z Danielem, w której odpowiada na podstawowe pytania osób, które chcą zacząć medytować!

2. Po zapoznaniu się z podstawami medytacji rozpocznij praktykę! Najlepiej z również bezpłatnym kursem Daniela „Prosta Medytacja

 

6. "Projekt Joginka"

A może by tak zacząć ćwiczyć jogę i opanować te wydziwiaste pozycje? 😉 Wyobraź sobie tylko, jak wychodzisz w kwietniu z kwarantanny, rozkładasz matę w lokalnym parku i robisz najlepszego psa z głową do dołu, jakiego ten park widział. Brzmi kusząco, prawda? 

Jak zrealizować?

Ja gorąco polecam Ci internetowy kurs jogi dla początkujących z Gosią Mostowską! Gosia przeprowadzi Cię krok po kroku przez podstawy jogi i zrobi to z tak ciepłym głosem, że będziesz chciała do niej wracać co wieczór. 😀 A jeśli już ćwiczysz jogę i chcesz się w nią zagłębić, to możesz przejść przewodnik po pozycjach jogowych! Z racji tego, że każdy teraz musi siedzieć na dupie polecam też playlistę „Joga, gdy dużo siedzisz„.

7. "Projekt Ukochane Ciałko"

Och, jak nam wszystko przykro, że siłownie zamknięte! Taaaaaka szkoda! Jeśli jesteś w grupie tych, którzy przeczytali wcześniejsze zdania z ironiczną intonacją, to zrobiłaś to tak, jak ja to napisałam. 😀 Mimo, że bardzo chciałabym potraktować koronawirusa jako wytłumaczenie do braku aktywności fizycznej w moim życiu, to bardziej jednak chcę dbać o zdrowe ciało i mózg! (Tutaj wpis jakie zmiany w mózgu wywołuje aktywność fizyczna

Jak zrealizować?

Coraz częściej mówi się o tym, że ćwiczenia fizyczne w domu niekoniecznie są bezpieczne. Na przykład kobiety chcące odzyskać formę po ciąży nie powinny skakać z Chodą, bo to rujnuje ich obciążony już kręgosłup. Brzuszki mają zły wpływ na mięśnie dna miednicy, a szalone wyzwania przysiadowe na  stawy kolanowe. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Ja bardzo lubię słuchać Piotrka Tomaszewskiego, który mówi o ćwiczeniach i diecie opierając się na badaniach naukowych.  Myślę, że jego rady pomogą stworzyć bepieczny plan treningowy dopasowany do Twojego ciałka i sytuacji zdrowotnej! Także ten punkt jest o tym, że jak chcesz, to możesz ćwiczyć w domu, ale rób to ostrożnie i dopasuj trening do siebie, bo nie zawsze to, co mówią Choda i Lewa jest dobre dla Ciebie. 🙂

8. "Projekt Szycie"

Ach ta stara maszyna do szycia, która uśmiecha się do Ciebie z kąta! Zawsze Cię do niej ciągnęło, ale jakoś nigdy nie było czasu! No to teraz czasu jest aż nadto! Masz całe dnie i wieczory na dokładne mierzenie, krojenie i szycie materiałów. I pewnie zastanawiasz się, jak zacząć? 

Jak zrealizować?

Dobra, jeśli chcesz wyskoczyć po kwarantannie w nowej, własnoręcznie uszytej bluzeczce, to nie moge Ci polecić nic innego, jak Kurs Solidne Podstawy Szycia na Maszynie – Julii Dzwończyk. Sama mam dostęp do tego kursu i wiem, że jest bardzo przemyślany pod kątem precyzyjnego przekazania wiedzy. Wiem, jak to brzmi! Jak można pokazać „jak szyć” przez internet. No właśnie Julia opanowała tę sztukę do perfekcji. 😉 Jeśli znasz podstawy szycia, to Julka stworzyła też kurs o szyciu spódnic, a 18. marca rusza u niej sprzedaż kursu szycia dzianin

9. "Projekt XYZ"

To miejsce na Twój pomysł projektu do zrealizowania podczas domowych koronaferii. 

Podziel się swoimi planami tutaj albo pod #RozwijamSięWDomu i inspiruj inne kangurzyce! 😉

 

Do następnego czytania!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *