Skończyłam prostować zęby niewidzialnymi nakładkami Invisalign! ZOBACZ EFEKTY!

W końcu mogę opowiedzieć Ci o efektach leczenia niewidzialnym aparatem ortodontymcznym Invisalign! Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że moje leczenie dobiegło już końca. Z utęsknieniem czekałam na efekt końcówy, a przecież moje leczenie wcale nie trwało długo, bo 1,5 roku. Chociaż to i tak rekordowy czas, ponieważ zazwyczaj leczenie Invisalign trwa od 3 msc. do roku czasu.  Oczywiście to mój zgryz musiał być trochę bardziej kłopotliwy, a dlaczego – zobaczysz na zdjęciach. 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że  wpis jest sponsorowany, ponieważ jestem częścią #SmileSquad, czyli jedną z ambasadorek marki. Invisalign kładzie mega nacisk na dobre oznaczenie reklamy, co wzbudziło mój wielki szacunek do nich! 

Invisalign - co to takiego?

Invisalign to przeźroczyste nakładki ortodontyczne. Wykonane są z medycznego plastiku, którego praktycznie nie widać na zębach. Jeśli kompletnie nie wiesz, o co chodzi z tymi nakładkami, to odsyłam Cię do wpisu, w którym już to precyzyjnie omówiłam. WPIS: Dlaczego zakochałam się w Invisalign – aparacie ortodontycznym, którego nie widać! Tam znajdziesz masę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania np. o to, jak się je z nakładkami, jak się je czyści, czy utrudniają mówienie, czy leczenie boli itd. A teraz zajmijmy się tym, co na najważniejsze, czyli efektami! 😉

Jak to jest nosić Invisalign przez ponad rok, dobrze?

To nie jest tak, że dobrze czy niedobrze… xD

Gdy pytają mnie, co w Invisalign cenię najbardziej, odpowiadam: neutralność. To, że nie przeszkadzają. Nic się nie wbija, nie haczy. Są gładkie. Po kilku dniach przyzwyczaiłam się do mówienia z nimi i praktycznie ich nie wyczuwałam. Nakładki ściąga się do posiłków, więc nie dotyczyły mnie żadne problemy związane z jedzeniem. Mogłam jeść wszystko na co miałam ochotę, a ograniczały mnie tylko moje alergie pokarmowe. 

 

W sumie noszenie nakładek bardzo szybko stało się dla mnie naturalne i kiedy pierwszy raz mogłam ich nie zakładać, poczułam się, jakby mi czegoś brakowało.

 

To, co jest fajny efektem ubocznym, to zwiększenie się mojego zaangażowania w higienę jamy ustnej. Oczywiście wcześniej też myłam zęby 2x dziennie i trochę rzadziej je nitkowałam, ale podczas noszenia nakładek umycie zębów jest konieczne po każdy posiłku, czyli przed nałożeniem Invisalign, Ważne jest też nitkowanie zębów, żeby pozostałości jedzenia nie blokowały ruchu. Myślę, że to są nawyki, które zostaną ze mną na bardzo długo!

Mój uśmiech - PRZED i PO!

Wiele z Was było zdziwionych tym, że podejmuję się leczenia ortodontycznego – „Przecież masz proste zęby.”. Nie była to prawda. Górne jedynki lekko na siebie nachodziły i to było mało widoczne. Dolne zęby z przodu były bardziej pokrzywione, ale ich przy uśmiechaniu praktycznie nie widać. Najgorzej było z tyłu. Moje leczenie nie wynikało tylko ze względów estetycznych. Jak się dowiedziałam od mojej ortodontki – Katarzyny Becker ze Studia Ortodoncji Cyfrowej w Katowicach – tak pokrzywione zęby mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych w starszym wieku np. do zwyrodnień stawów. Także pamiętaj, że leczenie ortodontyczne to nie zawsze tylko estetyka! Bardzo często to kwestia zdrowia!

Z domu możesz sprawdzić, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po leczeniu!

Co po leczeniu nakładkami Invisalign?

Po wyprostowaniu zębów wszystko może szybko się rozwalić. Dlatego zaleca się retencję, czyli takie „przytrzymywanie” zębów w już ustalonej pozycji. Teraz noszę nakładki retencyjne na noc i trochę w ciągu dnia. Niedługo będę nosiła je tylko w nocy. Teoretycznie po pewnym czasie retencja też może się zakończyć, ale szczerze? Mogłabym nosić te nakładki już na zawsze, bo tak się do tego przyzwyczaiłam, że stało się to dla mnie „oczywistą oczywistością”. Jak widać, na dolnych zębach z przodu mam też założony cieniutki drucik, który ma dodatkowo przytrzymać zęby. Jakby kogoś to interesowało -nprzestałam go czuć  już pierwszego dnia. 😉

Q&A o Invisalign z ortodontką!

Na IGTV możecie zobaczyć moją rozmowę o leczeniu Invisalign z moją ortodontką dr Katarzyną Becker. Znajdziecie tam odpowiedzi na bardziej specjalistyczne pytania, na które sama nie mogłabym się wypowiedzieć. 🙂

 

 

1. Czy muszę jakoś wcześniej przygotować moje zęby do noszenia #Invisalign?
2. Jakie przypadki nadają się do leczenie Invisalign a jakie totalnie nie?
3. Czy leczenie jest bolesne?
4. Z czego są wykonane nakładki i czy na pewno są bezpieczne dla zdrowia?
5. Czy po leczeniu zęby mogą znowu się pokrzywić?
6. Jak długo trwa leczenie?
7. Ile to kosztuje?
8. Czy martwe zęby też mogą być prostowane?
9. Czy po noszonym aparacie można wyprostować jednego zeba, który się skrzywił?
10. Czy zęby, które się ruszały podczas wyrównywania nakładkami będą w przyszłości słabsze/bardziej podatne na wypadanie?

 

Jeśli chcesz znaleźć specjalistę pracującego w technologii Invisalign kliknij poniżej!

Odkąd dowiedziałam się, jak ważnym w profilaktyce zdrowotnej jest leczenie ortodontyczne, bardzo zależało mi na tym, żeby podkreślać to często w ramach tej  współpracy. 

Ortodoncja to nie tylko estetyka, to też Twoje zdrowie!

 

I jestem bardzo wdzięcza dr Katarzynie Becker, za uświadomienie mi tego! Jeśli jesteś z okolic Katowic, to gorąco polecam Studio Ortodoncji Cyfrowej, bo pracują tam profesjonaliści pełni wyrozumiałości do wszystkich dziwnych pytań! 

 

 

Jestem też bardzo wdzięczna Invisalign za propozycję tej współpracy i otwarte podejście do sposobu pokazania nakładek! Dzięki nim mogłam np. zrobić research do artykułu o tym, jak uśmiech wpływa na nasz mózg, co jak pewnie się domyślasz, sprawiło mi wielką frajdę!

 

Polecam Invisalign z całego serducha i życzę Ci zdrowia oraz miliona powodów do uśmiechu!

 

 

 

Do następnego czytania!

Ania

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *